Het eerste optreden van het tweede SO Jazz-seizoen zit erop. Inmiddels zijn er bijna 400 Leporello's uitgedeeld en we krijgen opnieuw veel complimenten voor de prachtige flyer.
Bij het laatste optreden van het Sam Nieuwenhuis Quartet staat Feestelijke seizoensafsluiting en Uitreiking Bubbles op het programma. Sommigen hadden het al op de site gelezen: vijf keer SO Jazz = een fles Bubbles. Onder de bezoekers die vijf keer of vaker zijn geweest, verloten we tien flessen. Je krijgt ze uitgereikt op zondag 30 mei.
De aanwezige niet-leden kregen een raadsel voorgeschoteld, zonder hulp van AI. Voor leden zou het een weetje moeten zijn. De vraag: waar was zaterdag óók een jazzconcert in een zaal van de Sociëteit?
Daarna trapten Adam Spoor en zijn mannen de eerste set af. Ik heb ze niet eerder zo goed zien spelen, en je zag hoeveel plezier ze hadden voor zo'n heerlijk publiek dat duidelijk genoot. De tweede set met Jolanda Kaart was zo mogelijk nog beter. Enthousiast publiek — en er werd gedanst!
Het raadsel bleek voor niet-leden te moeilijk. Leden moesten op hun lippen bijten om het antwoord niet te geven. Natuurlijk was het antwoord: de Philharmonie, tegenwoordig 'Phil' geheten.
De Philharmonie is destijds door de Sociëteit Vereeniging neergezet. Na de Eerste Wereldoorlog heeft de gemeente Haarlem het gebouw overgenomen en zijn wij verhuisd naar de Zijlweg, waar een nieuw pand voor ons werd gebouwd.
Zaterdag speelde in de kleine zaal van de Phil Tineke Postma met haar band — voor ongeveer net zoveel mensen als wij in onze clubzaal hadden. Fijn voor ons, maar een schande voor Haarlem: zo weinig publiek voor een internationale topgroep.
Dat brengt me meteen tot de volgende vraag: hoe kun je zien dat de Phil ooit van de Sociëteit Vereeniging is geweest?
Johan Sliggers
Bekijk ook het artikel op haarlem.nieuws.nl met mooie video's en foto's: Jazzy Spoor swingt als een trein in Sociëteit Vereeniging Haarlem.